Tagi RFID, a ewidencja czasu pracy

Homepage > News > Tagi RFID, a ewidencja czasu pracy

Tagi RFID, a ewidencja czasu pracy

W dzisiejszych czasach rozwój technologii jest na tyle duży i szybki, że pojawia się w prawie każdej dziedzinie życia. Ostatnio niezwykle popularna stała się technologia RFID, czyli technika, która wykorzystuje fale radiowe do identyfikacji osób i przedmiotów na odległość. Dzięki jej zastosowaniu można zaoszczędzić nie tylko czas, ale również środki ekonomiczne.

Budowa wygląda następująco: do przedmiotów przyczepione są specjalne urządzenia określane tagami, chipami albo znacznikami, które posiadają układy elektroniczne z zakodowanymi danymi i antenę odbiorczo-nadawczą. Odczyt i zapis danych odbywa się za pośrednictwem fal radiowych, stosując czytnik RFID wraz z anteną.

System identyfikacji radiowej można odnaleźć np. w zbliżeniowych kartach identyfikacyjnych pracowników, które otwierają drzwi bądź rejestrują czas pracy. Dzięki temu pracodawca dokładnie wie, o której godzinie pracownik przychodzi do pracy i z niej wychodzi. Możliwe jest nie tylko zbliżeniowe otwieranie drzwi, lecz także bez zbliżeniowe – wystarczy mieć przy sobie kartę, a drzwi do których mamy dostęp po prostu się przed nami otworzą. Naliczanie czasu pracy rozpoczyna się już w momencie wejścia do siedziby firmy, bez konieczności zbliżania się do czytnika.

Jedna z najważniejszych zalet tagów RFID to innowacyjna technologia, która w łatwy sposób może spersonalizować wszelkie informacje dla określonego użytkownika. Jest to niezwykle przydatne przede wszystkich w dużych firmach, które zatrudniają wielu pracowników. Ciężko jest dotrzeć z daną wiadomość do każdego z nich. Idealne rozwiązanie to właśnie tagi RFID umożliwiające stworzenie specjalnych komunikatów dla pracowników firmy, które będą się wyświetlać w zależności, który pracownik przyłoży kartę z tagiem RFID do czytnika RFID. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownik może przeczytać lub usłyszeć wiadomości kierowane do niego w dogodnym dla niego czasie.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat Tagów RFID?
Napisz do nas: biuro@magielek-rfid.com