Technologia RFID w hotelarstwie

Homepage > News > Technologia RFID w hotelarstwie

Technologia RFID w hotelarstwie

Technologia RFID wykorzystywana jest także w hotelarstwie. Jej zastosowanie w branży hotelowej niesie za sobą wiele korzyści. Dotyczy to różnych płaszczyzn działalności hotelu, zaczynając od zwiększenia zadowolenia gości, lepszego zarządzania środkami trwałymi, funkcji antykradzieżowych, a kończąc na identyfikacji ręczników hotelowych, pościeli szlafroków. Szlafroki bądź pościele wyposażone w chip są wykrywany przy próbie wyniesienia z hotelu przez niewidoczną bramkę RFID, umieszczoną przy jego wejściu/wyjściu. Radiowy numer identyfikacyjny można przypisać do danego gościa albo pokoju.

Manualne liczenie pościeli zajmuje dużo czasu. Tutaj również pomocna jest technologia RFID, dzięki której kontrola nad ilością zasobów jest znacznie łatwiejsza. Pościel wyposażaną w chipy można systematycznie kontrolować przed wysłaniem jej do pralni, jak również po powrocie. Dokładnie wiemy, ile kompletów mamy na stanie, ile jest pralni, a ile wróciło. Ponadto bramka może być zastąpiona terminalem mobilnym RFID, za pomocą którego można wykonywać również regularne kontrole zasobów. Oprócz tego terminal umożliwia powiązanie oznakowanych przedmiotów z wyznaczonym pokojem.

Goście hotelu są bardziej zadowoleni dzięki technologicznym udogodnieniom, które oparte są na rozwiązaniach RFID. Korzyścią jest kreowanie dobrej opinii hotelu jako nadążającego za nowymi technikami i dbającego o komfort klientów. Najistotniejsze udogodnienia to:

  • samoczynny meldunek, czyli brak obowiązku stania w kolejce do recepcji hotelowej,
  • opaski RFID, umożliwiające bez-kluczowy dostęp do pokoju, na zakupy bez portfela i karty oraz dostęp do pozostałej oferty hotelowej,
  • identyfikatory RFID, które pozwalają na indywidualne rozpoznawanie gości VIP przez pracowników hotelu oraz indywidualną obsługę w SPA, restauracji bądź barze hotelowym.