System zarządzania pacjentami

Strona główna > Aktualności > System zarządzania pacjentami

System zarządzania pacjentami

System zarządzania pacjentami na oddziale SOR w Szpitalu w Gorlicach już działa !

Miło nam poinformować, iż w ramach projektu „Poprawa funkcjonowania infrastruktury systemu ratownictwa medycznego w powiecie gorlickim poprzez doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach” nasza firma wdrożyła System przywoływania pacjentów w oparciu o technologie RFID.

Nowoczesne systemy przywoławcze to przede wszystkim sposób na usprawnienie pracy w szpitalach i innych placówkach medycznych.

Przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii RFID od momentu przyjęcia i rejestracji pacjenta można monitorować jego obecność na poszczególnych etapach pobytu na oddziale. Pacjent podczas rejestracji otrzymuje opaskę z numerem i nadawany jest mu status w postaci odpowiedniego koloru – stanu zagrożenia (ilość kolorów do ustalenia w zależności od potrzeb). Chorzy znajdujący się w poczekalni są na bieżąco ewidencjonowani i za pomocą informacji wizualnej i głosowej (ekran/ głośnik) wywoływani do odpowiednich gabinetów (automatyczne otwieranie odpowiednich drzwi). Pacjent nie musi pilnować swojej kolejki i obawiać się, że jego kolej minie. Prowadzony jest od momentu wejścia – rejestracji przez obsługę w gabinetach lekarskich – do momentu wyjścia. System ten charakteryzuje się wysokim poziomem dyskrecji i bezpieczeństwa (ochrona danych osobowych). System przywoływania i zarządzania kolejką ma szczególne znaczenie w przypadku, gdy pacjent przechodzi z gabinetu lekarskiego na dodatkowe badania i powraca następnie do gabinetu. W chwili jego powrotu jest automatycznie dodawany do kolejki, dzięki czemu nie tworzy się zamieszanie. Dzięki systemowi RFID zarówno pacjent otrzymuje jasną i czytelną informacje o czasie oczekiwania, numerze gabinetu do którego ma się udać, jak i personel ma bieżącą kontrolę nad miejscem przebywania pacjenta (poczekania, gabinet, dodatkowe badania). Lekarz na każdym etapie ma możliwość ingerencji i zmiany kolejności przywoływania pacjentów według własnych potrzeb i priorytetów.

Korzyści z wdrożenia systemu przywoływania pacjentów:

– komfort dla pacjenta dzięki bieżącej informacji o szacowanym rzeczywistym czasie oczekiwania i kolejności przyjęć,

– eliminacja napięć i konfliktów występujących często w kolejkach „tradycyjnych”,

– usprawnienie pracy oddziału i poprawa jakości obsługi pacjentów,

– likwidacja błędów ludzkich,

– lepsza komunikacja i możliwość kontroli przepływu pacjentów (bieżący przepływ danych),