Tagi RFID – przyszłość w komunikacji Twojej firmy

Strona główna > Aktualności > Tagi RFID – przyszłość w komunikacji Twojej firmy

Tagi RFID – przyszłość w komunikacji Twojej firmy

W obecnych czasach nowe technologie są stosowane w prawie każdej dziedzinie życia. Nie sposób nie zauważyć czytników linii papilarnych w telefonach, lub coraz częściej stosowanych czytników siatkówki oka, które do niedawna mogliśmy zobaczyć głównie w kasowych Hollywoodzkich produkcjach.

Jedną z najbardziej innowacyjnych i coraz częściej wykorzystywanych technologii jest technologia RFID wykorzystująca fale radiowe do przekazywania i odbierania danych.

Dzięki technologii UHF RFID możemy zarówno odczytywać jak i zapisywać dane. W obecnych czasach dane mogą być odczytywane nawet z odległości kilku metrów od anteny czytnika, co czyni tą technologię coraz bardziej popularną i coraz częściej wykorzystywaną w różnych sektorach gospodarki, jak np. w logistyce, pralniach, czy transporcie. Zaletą systemu jest to, że potrafi jednocześnie identyfikować wiele etykiet, które znajdują się w polu odczytu. Dzięki temu system jest praktyczny, szybki i bardzo innowacyjny.

Dzisiaj skupimy się na kluczowej zalecie tagów RFID. Dzięki ich innowacyjnej technologii w prosty sposób możemy spersonalizować informacje dla danego użytkownika. Załóżmy, że posiadamy dużą firmę, w której mamy dziesiątki, lub setki pracowników. Pracownicy dzielą się na różne stanowiska, wykonując określone obowiązki w firmie. W celach administracyjnych przygotowanie komunikatów wewnętrznych i rozesłanie ich do danej grupy pracowników może być czasochłonne i może przy tej operacji nie zadziałać wiele czynników. Dzięki zastosowaniu spersonalizowanych tagów RFID połączonych np. z cyfrową tablicą multimedialną możemy stworzyć specjalne komunikaty dla pracowników firmy, które będą się na niej wyświetlać w zależności, który pracownik przyłoży kartę z tagiem RFID do czytnika RFID.

Dzięki temu pracownik firmy będzie mógł w wygodnym dla niego terminie przeczytać / usłyszeć informację, które są kierowane do niego, lub dowiedzieć się o najnowszych wydarzeniach w firmie.
Również tagi RFID mogą być wykorzystywane podczas planowania spotkań w biurze. Dzięki spersonalizowanym kartom posiadającym tagi RFID możemy zaplanować terminy zajęcia Sali konferencyjnej. W danym dniu o danej godzinie w salę konferencyjną będzie mogła otworzyć tylko osoba, która zarezerwuje termin w tej sali. Pozwoli to uniknąć wielu nieporozumień, które się zdarzają podczas rezerwacji sal konferencyjnych np. dwóm osobom w tym samym czasie, lub gdy np. ktoś pomyli sobie sale, które są otwarte. W naszym przypadku nikt nikomu nie może zająć sali, ponieważ nie pozwoli mu na to Tag RFID.
Dzięki tagom RFID życie Twojej organizacji może stać się prostsze oraz bardziej zorganizowane. To tylko niektóre zastosowania, które obecnie są wdrażane również w Polsce. Niebawem opiszemy kolejne innowacyjne pomysły wykorzystujące tagi RFID.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat Tagów RFID?
Napisz do nas: biuro@magielek-rfid.com